Marc Chagall färglitografi

Marc Chagall färglitografi
Marc Chagall färglitografi

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MARC CHAGALL (1887-1985): "God Turns Moses´ Staff into a Serpent", osignerad, tryckt av Mourlot 1966, ur mappen "The Story of the Exodus", färglitografi, ca 44x33 cm
LITERATUR: Mourlot 448, Cramer no 64

320791

2015-07-20