Bord sannolikt Italien

Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien
Bord sannolikt Italien

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD, 1800-talets andra hälft, sannolikt Italien, på pelarfot, fanérat i flertal träslag, dekor av intarsia med bl a schackbräde, höjd ca 70, 59x59 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Fanérskador, slitage

320792

2015-07-21