Bord sannolikt Italien
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1800-talets andra hälft, sannolikt Italien, på pelarfot, fanérat i flertal träslag, dekor av intarsia med bl a schackbräde, höjd ca 70, 59x59 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm
Fanérskador, slitage
320792
2015-07-21