Spelbord omkring 1900
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, omkring 1900, Louis XVI-stil, fanérat i mahogny, låda i sargen, beslag i mässing, invändigt klädd med grön filt, kannelerade ben, höjd ca 77, 56x44, utfällt läge 110x110 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm
Ytskador, ostadigt
320799
2015-07-21