Spelbord omkring 1900

Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900
Spelbord omkring 1900

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORD, omkring 1900, Louis XVI-stil, fanérat i mahogny, låda i sargen, beslag i mässing, invändigt klädd med grön filt, kannelerade ben, höjd ca 77, 56x44, utfällt läge 110x110 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Ytskador, ostadigt

320799

2015-07-21