Ampel
2015-07-21
320869
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AMPEL, empirestil, 1900-tal, för 4 ljus, mässing och svärtad plåt, diameter ca 41, höjd ca 63 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm