Takkrona Skultuna
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft, Skultuna, märkt nummer 10, 37/100, med 6 ljusarmar, i mässing, balusterformad stomme med avslutande klot, höjd ca 60 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm
320875
2015-07-21