Takkrona Skultuna

Takkrona Skultuna
Takkrona Skultuna

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft, Skultuna, märkt nummer 10, 37/100, med 6 ljusarmar, i mässing, balusterformad stomme med avslutande klot, höjd ca 60 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

320875

2015-07-21