Bojan med dekor i cracked ice

Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice
Bojan med dekor i cracked ice

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BOJAN, troligen Kangxi, porslin, dekor i underglasyrblått med prunusblom, s.k. cracked ice, höjd 14 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Lagning längst ner på livet vid fotringen

320892

2015-07-21