Tekanna Gunnar Nylund
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
800 SEK
GUNNAR NYLUND, tekanna, keramik, 1900-talets andra hälft, harpälsglasyr i blått, tvådelad, märkt G. N, 2a sortering, höjd ca 21,5 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm
2a sortering, fat saknas
320902
2015-07-22