Gjutjärnsföremål

Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål
Gjutjärnsföremål

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MORTLAR 3 st, PANNA, PLÄTTLÄGG, GRYTA, ÄGGSTÄLL, TREFOT, gjutjärn, 18/1900-tal, gryta märkt H. F (Hällefors Bruk) 2 K
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Skador, slitage

320932

2015-07-22