Glaskaraffer, vas och shaker

Glaskaraffer, vas och shaker
Glaskaraffer, vas och shaker

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KARAFFER 2 st., VAS, SHAKER, glas, 1800-tal, delvis med slipad dekor, karaffer med propp, höjd ca 19-25 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Shaker med skador, karaff med spricka, kalkrester, nagg

320941

2015-07-23