Silverbägare

Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare
Silverbägare

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BÄGARE, silver, 1810 resp 1828, varar ena A. F. Hellman Uppsala, invändigt förgyllda, med gravyr, höjd ca 9 resp 10,5 cm, totalvikt ca 92 g
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage, något buckliga, med gravyr och monogram

320945

2015-07-23