Väggur 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LODREGULATOR, Tyskland, 1800-talets andra hälft, urtavla i emalj, fodral i valnöt med dekor av svarvade detaljer, höjd ca 133 cm
Lod, pendel finns, nyckel saknas, kröndekor med lagning o smärre skador
321039
2015-07-25