Tallrikar Flora Danica
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TALLRIKAR, 2 st. och DESSERTTALLRIKAR, 2 st., "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-talets början, porslin, modellnummer 3549 och 3550, polykromt bemålad dekor av olika växter ur den danska floran, förgyllda kantränder, märkta ROYAL COPENHAGEN, diameter 25,5 och 22 cm
321147
2015-07-25