Rökelsekar, skål och kopp
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKELSEKAR/BUR för syrsor, SKÅL med lock samt KOPP på fat, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger samt delvis förgyllt, motiv av blommor samt figurscener, rökelsekarets lock delvis genombrutet, höjd ca 4,5-9 cm, rökelsekarets längd ca 13 cm
Tillverkningsdefekter, slitage
321190
2015-07-25