Rökelsekar, skål och kopp

Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp
Rökelsekar, skål och kopp

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖKELSEKAR/BUR för syrsor, SKÅL med lock samt KOPP på fat, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger samt delvis förgyllt, motiv av blommor samt figurscener, rökelsekarets lock delvis genombrutet, höjd ca 4,5-9 cm, rökelsekarets längd ca 13 cm

Tillverkningsdefekter, slitage

321190

2015-07-25