Servis med förgylld dekor

Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor
Servis med förgylld dekor

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 56 dlr, porslin, vit med förgylld dekor, Bavaria, 1900-tal, bestående av: 16 mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, 3 serveringsfat i olika storlek, 2 + 1 serveringsskål, såsskål

Smärre bruksslitage, ej fullt genomgången

321243

2015-07-26