Stolar taburetter gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, 3 st, TABURETTER, 1 par, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal, träskuren dekor av bl a bandflätor och fleuroner, överkragade ben med kanneleringar, sitthöjd ca 44 cm
Smärre slitage, senare bemålade, renoverade/förstärkta
321305
2015-07-27