Enamelled ´Dragon & Phoenix´ Plaque (Selected)

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AN ENAMELLED ´DRAGON & PHOENIX´ PLAQUE, a porcelain plaque decorated with dragon and Phoenix surrounded by flowers, 20th century, c. 39x25 cm
PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger med motiv av drake och fågel Fenix omgivna av blommor, mått exkl ram ca 39c25 cm

Cracks and repairs
Sprickor, lagningar

321446

2015-08-01