Åmells matgrupp i gustaviansk stil

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ÅMELLS, matgrupp, 7 dlr., 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, valnöt, etikettmärkt GR Möbler Tibro, bestående av 6 stolar (s.k Svenska Modellen), matbord med 2 iläggsskivor a 48 cm i bredd, bordets höjd 74, 140x100 cm

Smärre slitage

321464

2015-07-30