Matservis "Ingrid" Rörstrand

Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVIS, 34 dlr, "Ingrid", Rörstrand, flintgods, 1900-talets första hälft, bestående av: 12 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 6 assietter, 7 uppläggningsfat och -skålar i olika storlek, såsskål

Nagg, bruksslitage

321553

2015-07-31