Fat Rörstrand

Fat Rörstrand
Fat Rörstrand
Fat Rörstrand
Fat Rörstrand

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HELENE HOLCK (1863-1922), fat, Rörstrand, blomdekor i rött, blått och grönt med guldkant, signerad Helene Holck, daterad 1891, borrad för upphängning i fotring, diameter ca 36 cm

Smärre slitage

321647

2015-08-02