Brush Stand (Selected)
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AN UNDERGLAZED BRUSH POT, decorated with landscape and script, Kangxi mark, probably 20th century, height c. 16 cm, diameter c. 20 cm
PENSELSTÄLL, porslin, Kina, troligen 1900-tal, dekor i underglasyrblått, motiv av landskap samt kalligrafi, bär Kangxis märke, höjd ca 16, diameter ca 20 cm
Firing defect with repair
Bränningsspricka med lagning
321759
2015-09-01