Brush Stand (Selected)

Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)
Brush Stand (Selected)

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AN UNDERGLAZED BRUSH POT, decorated with landscape and script, Kangxi mark, probably 20th century, height c. 16 cm, diameter c. 20 cm
PENSELSTÄLL, porslin, Kina, troligen 1900-tal, dekor i underglasyrblått, motiv av landskap samt kalligrafi, bär Kangxis märke, höjd ca 16, diameter ca 20 cm

Firing defect with repair
Bränningsspricka med lagning

321759

2015-09-01