Skålfat silver Möllenborg
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUSTAF MÖLLENBORG (1796-1851), skål på fot, silver, Stockholm 1847, rokokostil, genombruten kantdekor, höjd 26, diameter 35 cm, vikt ca 1224 g
Obetydligt bruksslitage, foten med lagning/renovering
321791
2015-08-06