Skål och fat Kina
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅL på fot, FAT, 2 st, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av figurscener, änder och lotus, skålens höjd ca 14 cm, fatens längd ca 18-23 cm
Bruksslitage, skålen med avlagringar på insidan
321807
2015-08-04