Vaser och askar samt skål

Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål
Vaser och askar samt skål

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VASER, 2 st, MINIATYRSKÅL, ASKAR, porslin, Sydostasien, 1700/1800-tal, delvis sjöfynd, dekor i underglasyrblått med motiv av bl a hjortar, vasernas höjd 6,5-8 cm

Slitage, nagg

321813

2015-08-05