Smörterrin med lock och fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, fatets längd ca 25,5 cm

slitage, smärre nagg

321837

2015-08-05