Philippe Starck fåtöljer

Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer
Philippe Starck fåtöljer

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PHILIPPE STARCK, "Len Niggelman", fåtöljer, 1 par, formgivna 1986, klädda i svart skinn, ben i aluminium, stämpelsignerade STARCK, höjd 67 cm

HISTORIK: Ursprungligen formgivna för The Royalton Hotel, New York.

LITTERATUR: Philippe Starck, Taschen, Köln 1991, s. 104

Brukslitage

321917

2015-08-06