Skålar och vas
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅLAR, 3 st, VAS, SKÅLFAT, porslin, Sydostasien, 1700/1800-tal, delvis troligen sjöfynd, dekorerade i udnerglasyrblått med motiv av trädgårdar och fabeldjur, skålarnas diameter ca 12,5-14 cm vasens höjd ca 12 cm
Sltiage, enstaka sprickor, smärre nagg
321939
2015-08-06