Vicke Lindstrand för Orrefors vas

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, Orrefors, 1900-talets första hälft, signerad, hexagonal, klarglas på rökfärgad fot, slipad dekor av kvinna, höjd ca 25 cm

Smärre bruksslitage

321945

2015-08-06