Skålar underglasyrblått

Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått
Skålar underglasyrblått

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

800 SEK

SKÅL, SKÅLAR med lock 2 st, porslin, Sydostasien, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och drakar, en skål med lock med tryckt dekor, metallskodda detaljer, höjd ca 8-12 cm

Slitage, senare monterad metallist

321947

2015-08-06