Skålar underglasyrblått
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
800 SEK
SKÅL, SKÅLAR med lock 2 st, porslin, Sydostasien, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och drakar, en skål med lock med tryckt dekor, metallskodda detaljer, höjd ca 8-12 cm
Slitage, senare monterad metallist
321947
2015-08-06