Askar och vaser

Askar och vaser
Askar och vaser
Askar och vaser
Askar och vaser
Askar och vaser
Askar och vaser
Askar och vaser
Askar och vaser

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ASKAR med lock, 5 st, VASER, 2 st, keramik, Sydostasien, 1700/1800-tal eller äldre, delvis troligen sjöfynd, dekorerade med ornament, askarnas höjd ca 2,5-9 cm diameter 3,5-10 cm vasernas höjd ca 3,5-5,5 cm

Slitage, sprickor, nagg

321948

2015-08-06