Askar och vaser
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ASKAR med lock, 5 st, VASER, 2 st, keramik, Sydostasien, 1700/1800-tal eller äldre, delvis troligen sjöfynd, dekorerade med ornament, askarnas höjd ca 2,5-9 cm diameter 3,5-10 cm vasernas höjd ca 3,5-5,5 cm
Slitage, sprickor, nagg
321948
2015-08-06