Figuriner och skulptur bl a Kina

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FIGURINER, 2 st, SKULPTUR, soapstone och sten, Sydostasien och Kina, 1800/1900-tal, föreställande åldring med barn samt kvinna, större skulptur monterad på träplakett, höjd ca 12-50 cm

Sprickor, slitage

321950

2015-08-06