Stol Eva Mathsson
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, "Eva", Bruno Mathsson, 1940-tal, sadelgjord, stomme i böjträ av bok, etikettmärkt "Komp. Bruno Mathsson, troligen Tillv. 41, Karl Mathsson Värnamo", sitthöjd ca 35-38 cm
Fläckar, slitage
321964
2015-08-07