Vas och skålfat Kina

Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina
Vas och skålfat Kina

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av drakar resp figurscen i trädgård, bär märkning, vasens höjd ca 26 skålens diameter ca 15 cm

Mynningar med senare metallförstärkning, nagg

321983

2015-08-07