Servis Gustavsberg "Gunnar"

Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg
Servis Gustavsberg

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUNNAR WENNERBERG, servis, 72 dlr, "Gunnar", benporslin, omkring 1900, jugend, Gustavsberg, stämplad "Gunnar" Gustafsberg, målad dekor av treklöver i grönt, bestående av: soppterrin med fat, såssnipa med fat, liten såssnipa, 18 mattallrikar, 16 djupa tallrikar, 14 förrättstallrikar, 12 assietter, 2 uppläggningsfat, fiskfat, 6 kaffekoppar med fat

Bruksslitage

321988

2015-08-07