Superellips
2015-08-07
322006
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord, för Fritz Hansen, bordsskiva fanerad i masurbjörk, kromade spännben avslutade i träfötter enligt uppgift specialtillverkade av Fritz Hansen, höjd 74, 120x120 cm
Bruksslitage, skivan med slitage