Skrivbord samt taburett tidigt 1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBORD samt TABURETT, tidigt 1900-tal, mahogny, mässingslister, pärlstavsdekor, mässingsskodda fotavslut, skrivbord märkt John Bergin Möbleringsaffär Stockholm, taburett med träskurna fleuroner, skrivbordets totala höjd ca 103, 90x62 cm, taburettens sitthöjd ca 45 cm, nycklar finns

Märken, slitage

322042

2015-08-07