Gustaviansk väggpendyl Norrköping
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGPENDYL, Adolph. Fred Bjurman, Norrköping, (Adolf Fredrik 1743-1812), gustaviansk, förgylld samt träskuren dekor, höjd ca 99 cm, nyckel och pendel finns
Skador, förgyllning med skador, senare förgyllning
322059
2015-08-07