Gustaviansk väggpendyl Norrköping

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VÄGGPENDYL, Adolph. Fred Bjurman, Norrköping, (Adolf Fredrik 1743-1812), gustaviansk, förgylld samt träskuren dekor, höjd ca 99 cm, nyckel och pendel finns

Skador, förgyllning med skador, senare förgyllning

322059

2015-08-07