Teservis KPM
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TESERVIS, 15 dlr, porslin, KPM, Tyskland, 1900-talets senare hälft, bemålad med motiv av blommor samt delvis förgylld, bestående av: 12 tekoppar med fat, tekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, tekannans längd ca 30 cm
322070
2015-08-08