Handling undertecknad av krigsminister Bernadotte

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KARL XIV JOHAN (1763-1844), kung av Sverige 1818.

Egenhändigt undertecknad handling (J. Bernadotte) på franska, på brevpapper "Departement de la Guerre", daterad Paris le 26 Fructidor l´an sept de la République (12 september 1799), omfattar 1 sida i folio.

Bernadotte var vid den här tidpunkten krigsminister.
Utnämning av Laurent Neuveux till pharmacien.

Lagningar, fläckar, vikt

322074

2015-08-20