Manuskript till artikel av konstnären Carl Larsson

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LARSSON, CARL (1853-1919), svensk konstnär. Egenhändigt skriven och undertecknad artikel, med rubriken: "Carl Larsson och uppfartsvägarna till Söder. Öppet brev till alla Stockholmare". Omfattande 8 handskrivna sidor i folio (36x22 cm), undertecknad C L. Odaterad.

Vissa småskador, fläckar.

322077

2015-08-20