Figuriner Meissen

Figuriner Meissen
Figuriner Meissen
Figuriner Meissen
Figuriner Meissen
Figuriner Meissen
Figuriner Meissen
Figuriner Meissen
Figuriner Meissen

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURINER, 1 par, Meissen, Tyskland, 1800/1900-tal, i form av mans- och kvinnofigur med blommor, porslin, polykromt bemålade, höjd ca 20 cm

Skador, mindre avslag på blommor och fingrar,

322237

2015-08-09