Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, SÅSSLEV, 19 dlr, silver, 1700/1800-tal, bestående av: 11 kaffeskedar, 7 matskedar, såsslev, olika modeller, såsslev med svarvat hantag i trä med ben knopp, olika smeder bl.a. Pehr Georg Fröberg (1840-1860), Jöns Granbom (1779-1793), total vikt ca 486 g

Slitage

322449

2015-08-11