Box Robin´s egg (Selected)
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
A ROBIN´S EGG BOX, decorated with sculpted dots, 19th century, diameter c. 9 cm
ASK med lock, porslin, Kina, 1900-tal, sk robins egg-glasyr, knottrig dekor, för sigillfärg, diameter ca 9 cm
Wear, firing defects
Bruksslitage, bränningsdefekter
322476
2015-09-01