Figuriner Buddha och munk

Figuriner Buddha och munk
Figuriner Buddha och munk
Figuriner Buddha och munk
Figuriner Buddha och munk

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 2 st, brons, Sydostasien, 1800-tal, föreställande sittande Buddha i lotusställning på lotustron samt stående munk, höjd ca 10 resp 4,5 cm

Slitage, buddhan med bristningar

322491

2015-08-12