Ljuskrona i rokokostil 1800-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

13 500 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, 1800-tal, 9 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikslipade och olikformade prismor, insida med elektriskt ljus, höjd 105 cm

Delar saknas, smärre nagg, några lösa prismor megöljer

322549

2015-08-13