Anders Zorn

Anders Zorn
Anders Zorn

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): Kråkbergs Anna, signerad Zorn, etsning, 1903, 15,8 x 11,8 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling
LITTERATUR: Asplund 170, Hjert & Hjert 114, 2/3 état (few copies)
Inköpt: Stockholm Auktionsverk klassiska våren 2006

Ej examinerad ur ram

322559

2015-08-13