Jubileumsplakett till John Forsell 1928 av Ohlson
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALFRED OHLSON (1868-1940): plakett, relief, monogramsignerad AO, brons, diameter 25 cm. "Stockholmskretsen av föreningen Norden. Till operachefen John Forsell 6 november 1928".
Kungliga slottet och riksvapnet i relief.
Proveniens: John Forsell (1868-1941), operachef och operasångare.
Något sliten
322562
2015-09-01