Jubileumsplakett till John Forsell 1928 av Ohlson

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALFRED OHLSON (1868-1940): plakett, relief, monogramsignerad AO, brons, diameter 25 cm. "Stockholmskretsen av föreningen Norden. Till operachefen John Forsell 6 november 1928".
Kungliga slottet och riksvapnet i relief.

Proveniens: John Forsell (1868-1941), operachef och operasångare.

Något sliten

322562

2015-09-01